RÁZOVÁ VLNA

Rázové vlny používané při léčebných aplikacích představují z fyzikálního hlediska zvuk (akustickou rázovou vlnu). Zvuk je energie, kterou můžete vnímat, když položíte ruku např. před reproduktor. Přes pokožku ruky ucítíte chvění zvukových vln.

Rázové vlny se v urologii používají jako standardní metoda pro rozbíjení ledvinových kamenů (extrakorporální litotrypse rázovými vlnami, ESWL, LERV) více než 30 let. Rázové vlny používané k těmto účelům mají vysokou energii.

Rázové vlny se používají také v otorhinolaryngologii k léčbě slinných kamenů. V ortopedii se rázové vlny využívají při léčbě degenerativních a bolestivých onemocnění kloubů. Výborných výsledků dosahuje rázová vlna při léčbě bolesti. V těchto případech mají rázové vlny velmi nízkou energii a mají tedy pouze stimulační účinek.

Léčba fokusovanými rázovými vlnami je vysoce účinná, neinvazivní a bezbolestná terapie pro pacienty nejen s chronickým pánevním syndromem, ale také s poruchou erekce (ztopoření penisu) nebo s pánevní bolestí.

Fokusované rázové vlny, které vznikají v léčebném nástavci zařízení a hromadí se na akustické čočce, přenášíme při výkonu na oblast plaku penisu. Rázové vlny přenášíme do plaku pomocí sondy, kterou přikládáme na povrch penisu.

Výkon trvá asi 30 minut, na hráz aplikujeme několik tisíc fokusovaných rázových vln při jedné proceduře. Výkonů je celkem pět v průběhu pěti týdnů (jeden výkon týdně). Zákrok provádíme ambulantně, bez znecitlivění či užití tlumivých léků. Používáme přístroj DUOLITH SD-1 T-TOP od švýcarské firmy STORZ MEDICAL AG.

Léčba rázovou vlnou má velmi málo vedlejších účinků. Doposud nebyla zaznamenána žádná závažná či přetrvávající poškození. Vedlejší účinky souvisí se zvýšeným místním prokrvením kůže. Léčba může vyvolat tyto přechodné vedlejší účinky: otoky kůže, zarudnutí, hematomy tj. „modřiny“ na kůži. Tyto vedlejší účinky jsou však velmi vzácné a obvykle odezní do 5-10 dnů po výkonu.

Cena za léčebnou kúru (5 výkonů) je 15 000 Kč. Indikace k léčbě Peyronieho nemoci rázovou vlnou je podmíněna vstupním vyšetřením (2 500 Kč) v našem zdravotnickém zařízení, kdy podle celkového stavu pacienta posoudíme vhodnost k léčbě rázovou vlnou. Celková cena za vstupní vyšetření a léčebou kúru (5 aplikací) je 2 500 + 5 x 3 000 Kč = 17 500 Kč.

Máte-li zájem o vyšetření a léčbu v našem zdravotnickém zařízení, objednejte se v ordinačních hodinách na telefonním čísle 233 325 636.